Občianske združenie Spojené ruky Dom Pútnika a pešie putovanie na Slovensku

Konferencia biskupov Slovenska o Asociácii pútnických organizácií

KBS o kompetencii v oblasti rozvoja pútnických ciest na Slovensku


Bratislava 17. júna (TK KBS) Na 84. plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktoré sa konalo v dňoch 15. - 16. júna na Donovaloch, sa biskupi zaoberali aj otázkou poverenia zo strany Cirkvi pre oblasť rozvoja pútnictva a infraštruktúry pútnických ciest. Dôvodom tohto bodu bola skutočnosť, že v mene Cirkvi v danej oblasti vystúpili osoby, ktorým nebolo dané nijaké poverenie. Biskupi sa preto rozhodli vyjadriť, komu zverujú svoju podporu a schválili nasledovné stanovisko:

* * * * * * * *

“Konferencia biskupov Slovenska vyjadruje podporu Asociácií pútnických organizácií pod vedením dp. Slavomíra Engela a obracia sa na všetkých veriacich, aby s ňou v prípade potreby ochotne spolupracovali.”

 

Občianske združenie Spojené ruky patrí k zakladajúcim členom Asociácie pútnických organizácií (APO).

 

Celý článok nájdete na: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20160618001Memorandum Občianskeho združenia Spojené ruky o otázke obnovy a rozvoja pútnictva na Slovensku

Otvorený dokument Občianskeho združenia Spojené ruky, ktorý odsúhlasil dňa: 22.10.2012 P. Marián Ondrejka zástupca Rady pre utečencov, migrantov a pútnikov pri Konferencii biskupov Slovenska.

Čítať ďalej 

Kto sme

„Pútnik nie je osadník, ktorý sa niekde usadil. Je na ceste. Dočasne bez domova. Odniekiaľ vyšiel a niekam ide. Vyšiel z miesta, ktoré mohol nazývať alebo aj nazýval svojím domovom. Vyšiel a putuje. Môže očakávať, že sa vráti na miesto, odkiaľ vyšiel, ale ktovie, či sa tam ešte vráti. A ak sa aj vráti, už to bude iné miesto. Aj on bude iný. Pútnik je človek, ktorý sa mení. Už nikdy nebude rovnaký. Či už "vyrastie" alebo "sa zmenší" (pútnik rozumie), určite bude iný. Aj to miesto, na ktoré sa vráti, bude iné.“ (J. Poloha, pútnik)

Čítať ďalej