Občianske združenie Spojené ruky Dom Pútnika a pešie putovanie na Slovensku

Trnava - Trstín - Šaštín

Putovanie je spôsob spoznávania. Krajiny, seba aj Boha. Pandémia nám ukázala ako poznáme či nepoznáme svoju vlastnú krajinu, kraj či okres. Postavila nás aj pred osobné zrkadlo a preverila náš duchovný život. Vieme, že mnohí veriaci Slováci, Slovenky radi putujú do Ríma, Medžugorja, ale ešte nikdy nenavštívili naše národné pútnické miesto - Baziliku Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne, nepoznajú Malý Rím a už vôbec netušia, že najstaršie patrocínium Sedembolestnej Panny Márie na Slovensku je ukryté v tichu trstínskeho Hájička. 

Pre všetkých ľudí tu máme jedinečné pozvanie spoznať malebné západné Slovensko vlastnými nohami počas kultúrne i duchovne ladených štyroch dní v rámci každého mesiaca. (pozn. termín závisí od uzávery Vojenského obvodu Záhorie). Jeden predĺžený víkend v mesiaci (t.z. štvrtok - piatok - sobota a nedeľa) sa prostredníctvom Domu Pútnika v Trstíne stane príležitosťou zájsť do ticha púte. Spoznať región najstaršieho kráľovského mesta na Slovensku, chváliť, ďakovať, prosiť Boha svojím srdcom, pookriať duchovne a trošku si aj ponaťahovať svaly a rozprúdiť krv :)

Čítať ďalej 

Dom Pútnika v Trstíne JE OTVORENÝ!

M i l í    p ú t n i c i     a     t u r i s t i,

mnohí z Vás už vedia, že sme sa presťahovali. Po tom, ako  sme v r. 2017  museli ukončiť fungovanie Domu Pútnika v Trnave, sme všetky hmotné dary, ktoré ste venovali na rozvoj tohto miesta s účelom, aby slúžili pútnikom, po vzájomnej dohode premiestnili do domu v Trstíne, ktorého majiteľom je súkromná osoba - pútnik a podporovateľ pútnikov - p. Janko Jakubec.

V spolupráci s ním a vďaka jeho obetavej práci sme vytvorili v Trstíne nové celoročné zázemie pre putujúcich.

V rámci Domu Pútnika ponúkame individuálne aj skupinové duchovné, kultúrne a pútnické programy. 

TEŠÍME SA NA VÁS!

 

Mgr. Mária Prekopová, predseda OZSR